Qigong ehk Hiina energiavõimlemine

♡ Oled oodatud eluenergiat liigutama Hiina energiavõimlemisse ♡

Igapäevaselt puutume kokku stressi ja pingega, mille tagajärjel veresooned tõmbuvad kokku ja siseorganid enam ei toimi korralikult. Selle tulemusena Qi ehk eluenergia ei saa enam vabalt kehas liikuda. Tuhanded haigused on seotud sellega, et kehas on midagi sulgunud. Traditsioonilise hiina meditsiini järgi on eluenergiat täis inimesel hea tervis. Eluenergia aitab liikuma panna Qigong ehk kaheksa siidliikumist.

Sa pead olema sisemiselt tasakaalus, et negatiivne igapäevaelu surve ei lööks sind rivist välja. 

Qigong on ülitõhus keha ja energia vormishoidmiseks. Sageli nimetatakse neid liigutusi ka pikaealisuse harjutusteks, mis on sobilikud kõigile. Treeningul kasutatav sügav hingamine stimuleerib Qi ’d ja aitab sel kergusega liikuda. 

Praktiseerimine aitab eemaldada takerdunud energiat; lõdvestab kogu keha; maandab; muudab keha ja tunded tasakaalustatumaks.

Kolm uuringut kinnitavad, et Qigong tugevdab immuunsussüsteemi, leevendab artriiti ja alandab vererõhku. Peamine eesmärk on lõdvestada kesknärvisüsteemi, vabaneda vaimsest ja füüsilisest stressist ning soodustada emotsionaalset heaolu.

Treeningul märkad, et mõned ebamugaust tekitavad tunded saavad leevendust või kaovad üldse. 

Qigong workshopi on võimalik ellu viia igal pool, sest see ei vaja lisavarustust. Sa oled see, mida praktiseerid! 🙂